קורונה : 1 – אי-קומרס : 0.

תכירו : קטליזטור בתחפושת של נגיף

שנת 2020 תזכר כשנת הקורונה. אבל לא רק. זו השנה שבה עסקים רבים, גלובליים ומקומיים כאן בישראל הפנימו כי העולם עובר שינוי ושינוי גדול. סליחה. עבר. ואיזה עולם ? עולם הצריכה המקוון.

קטליזטור בתחפושת של נגיף. הכל כבר נראה וורוד. אמזון הגיע לארץ, צרכנים ישראלים יכלו לקנות ישירות מהדוד סם והשילוח. חינם לגמרי. רק מלאו את הסל ב 49 דולר ותקבלו משלוח חינם מהדוד מאמריקה. חברות ומותגים בדקו, גיששו. הם התחלקו ל 2 : כאלו שקיימים באון-ליין וכאלו שלא. למה להם. עולם הריטייל ששלט בקניונים הפתוחים והסגורים יחדיו עשה להם רק טוב. טוב מאוד. והצרכן הישראלי ? חוגג. רק תנו לו לגשש ולהרגיש את המוצר.

עלייה בחודש מרץ 2020
עלייה בחודש מרץ של 2020

ואז הגיעה המהפכה. ולא. המהפכה לא הייתה דיגטילית. היא הייתה מהפכה שהחלה בסין הרחוקה והתפשטה לכל העולם. מהפכה כזו שגרמה ללקוחות להסתגר איש איש עם המשפחה הגרעינית שלו. עוצר יציאות שגרר לעצירה מוחלטת של עולם הריטייל. אם השלט שלך לא מכיל את המילה "מכולת" אתה כנראה סגור ואם אתה עדיין פתוח, אז זה מייאוש או מניסיון מוצדק להציל את העסק שלך. הלקוחות ? הם ממזמן באון-ליין. אתרי און-ליין מקומי לא עומדים בעומס. יין, מגבות, צעצועים, מכשירי כושר. כל מה שאפשר להשיג. רק מה ? שהצרכן הישראלי לא פרייאר. הוא מחפש כאן ועכשיו. והכאן ועכשיו נפל על הש.ג., במקרה הזה הם חברות השילוח שקרסו מעודף הביקוש. אבל לא רק הם. "טירוף" רשמה לי מנהלת הסחר האינטרנטי של אחד מהמותגים הגדולים בארץ. טירוף כזה שגרר מאות הזמנות ביום למותג שמרבית עובדיו נמצא בכלל בבידוד.

קוראים לזה Adjusting וחברות רבות במשק הישראלי החכימו לעשות את זה. חברת שסטוביץ הקימה כמעט בין לילה את TheOnLineStore עם מגוון התחלתי של מוצרים, חברת שופרסל און-ליין על מנת לעמוד בעומסים הפכה שלושה סניפים שלה למחסני מרלו"ג על מנת לעמוד בעומסים וחברת תנובה יצרה מארזים מוכנים מראש.

TheOnLineStore של חברת שסטוביץ

תנובה יצרה חבילות מוכנות מראש במשלוח מהיר. לרגע היה כי תוכנית ה Prime של אמזון עם Same Day Delivery קיים בארץ.

השילוח וה Last Mile הוא אבן הנגף – יוצא לי לדבר עם עשרות מותגי על מקומיים. כולם בהיקף הזמנות מטורף כאשר הבעיה של כולם היא ה Last Mile. השילוח מהמרלוג של החברה לצרכן הסופי. במערכת ליקוט ידנית היה, יהיו ויש טעויות. לא יעזור. השלב בו רובוטים יילקטו בצורה כמעט מלאה הוא רחוק מאוד להתקיים אצלנו אבל בהחלט יש כיוון ואפילו מחסנים שהטמיעו מערכת חצי אוטונומית לגמרי. הצרכן הישראלי שרגיל לקבל חבילות מחו"ל תוך מספר ימים לא מוכן לקבל עיכוב מקומי או שילוח בתוך הארץ שתעריף השילוח הוא לא….חינם.

הקורונה תפסה את עולם האון-ליין המקומי עם כל מערומיו. ויש גם הצלחות. יפות מאוד. לא כולם קורסים, יש אתרים וספקי שירות שעומדים יפה בעומס ויש לציין את זה. כאשר יש אלפי הזמנות ביום, טעויות זניחות מתרחשות ואז מי שנכנס לפעולה כשחקן דומיננטי הוא שירות הלקוחות. גם כאן הפנימו, למדו ועוד יילמדו על שיפור תהליכים. והקורונה ? היא לכאן לנצח. כך זה נדמה.

אודות דביר כהן

דביר כהן
דביר כהן, מנכ"ל שותף בחברת ez-commerce אשר מלווה ויועצת לעסקים ומותגים בכניסה לעולם האי-קומרס. דביר בעל ניסיון של כ 17 שנה בתחום, בעל מותגים שמוכרים בכל העולם ומחבר של מעל 130 ספרי ילדים שנמכרים בפלטפורמות אמזון ברחבי העולם.

אולי יעניין אותך גם

Photo by freestocks on Unsplash

כיצד להוציא את המיטב מגוגל שופינג – חלק 2 (למתקדמים)

בחלק הראשון בסדרת כתבות זו נגענו בעיקר בטיפים הקשורים בהקמה נכונה של המוצרים שלכם ב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *