איך הקמתי בלוג לגמרי לבד ונשארתי בחיים

חלק מהיופי בעידן הנוכחי זה שאנחנו יכולים ללמוד בעצמנו כמעט כל דבר שרק נרצה, כל מה שצריך זה רק סבלנות, תושייה, ויכולת למידה עצמאית.
אז מבחינתי פרויקט ראשון בתהליך לבחינת היכולות הללו נבחר- אני בונה אתר בעצמי!
אני כותבת את הפוסט הזה כדי לשתף את התובנות המרכזיות שיש לי מתהליך הקמת הבלוג לטובת כל מי שירצה להקים בעצמו בלוג או אתר.
אפשר לזקק את התהליך לחמישה היבטים מרכזיים שתחת כל אחד מהם למדתי לא מעט:
1. זמן
2. איפיון האתר
3. פלטפורמה
4. מקורות מידע
5. תוכן

זמן
פרויקט של בניית אתר/בלוג לגמרי לבד מצריך זמן. המון זמן. בעצם זמן וסבלנות. אז קודם כל לפני שאתם נכנסים לפרויקט כזה, חשוב להבין אם יש לכם פניות לעשות את הכל לבד. אם החלטתם שכן, ממליצה בחום לשים לוחות זמנים לפרויקט, בדיוק מהסיבה שהקושי בלימוד עלול לגרום לדחיינות והפרויקט יכול להמשך לנצח.
לצורך העניין, אני החלטתי שעד שאני מסיימת את התפקיד שלי כשכירה אני רוצה לעלות עם הבלוג לאוויר, היו לפניי שלושה שבועות בלבד. הקדשתי ללמידה שעות על גבי שעות. הרבה ניסוי וטעייה ובעיקר הבנה של הפלטפורמה. אני בחרתי בוורדפרס אז כל זמן הלימוד התארך היות ומדובר בפלטפורמה שונה וקצת יותר מורכבת מאשר וויקס למשל.
בכל אופן, היה לי ברור שאני עולה לאוויר בסוף אפריל לא משנה מה. מתוקף כך פעלתי לפי הגישה של Better done than perfect.
יש הרבה מאוד השלכות לגישה כזו, בעיקר לאנשים פרפקציוניסטים כמוני, אבל ההשלכות הן גם לצד השני, אני עולה לאוויר ומתחילה להפיץ את הבשורה ברגע שאני מסיימת את תפקידי. סרטון קצר של ליאור פרנקל מעביר בצורה טובה את המשמעויות של הגישה, סקרנים? לחצו כאן 
כעבור כשלושה שבועות של עבודה הבלוג עלה לאוויר, להגיד שהוא מושלם ממש קשה לי. אבל הוא לחלוטין מספק לשלב זה. יתר התיקונים יהיו תוך כדי תנועה.

איפיון מבנה האתר
אחד השלבים החשובים, אם לא החשוב ביותר הוא שלב האיפיון.
בין אם אתם מקימים בלוג או אתר מכירה חשוב מאוד להתחיל מאיפיון האתר שתרצו שיהיה לכם. תסמכו עלי שאם תקדישו לשלב זה זמן ומחשבה עמוקה תחסכו לעצמכם הרבה מאוד זמן ותסכול בהמשך (מניסיון!)

אז מה זה בעצם איפיון?
אני לא אשת מקצוע בתחום בניית האתרים אז אנסח מהו אפיון אתר מהעיניים שלי.
כשבאתי לבנות את האתר ידעתי איך הוא הולך להראות, איזה עמודים יהיו בו, מה יהיו הנושאים של כל עמוד, איך עמוד הבית יראה ואיזה לחצן יוביל לאיפה.
המטרה בשלב הזה זה לנסות ולשרטט (כן, באופן ידני) את איך האתר שלכם צריך להראות ומה הוא צריך לשדר, לעבור גם על העמודים הפנימיים ולצייר אותם.
לעשות רשימה של כל האלמנטים שחשוב לכם שיהיו באתר (למשל לחצני שיתוף, ניוזלטר, חיפוש וכו') ואיפה תרצו שיופיעו.
המלצה חמה ממני, שוטטו באתרים, תמצאו אתרים שמוצאים חן בעינכם, תסתכלו על אתרי מתחרים. תעברו על אתרים מעניינים בעולם ותאספו מכל זה רפרנסים לאיך אתם מדמיינים את האתר שלכם. ככה יהיה לכם הרבה יותר קל להתחיל לעבוד.

בחירת הפלטפורמה
בחירת הפלטפורמה חשובה ביותר בשלב זה של התהליך. ההחלטה על פלטפורמה כזו או אחרת מייצרת משמעויות שונות על התהליך בטווח הקצר וגם ובעיקר על נוחות תפעול האתר והקידום שלו בטווח הארוך.
לקראת קבלת ההחלטה מיפיתי סוגים שונים של פלטפורמות הן של אתרים והן של בלוגים. בשלב ראשון היה לי ברור שאת הבלוג אני רוצה להקים באופן עצמאי, ולא דרך פלטפורמה של בלוגים כדי שאוכל לשלוט בקידום שלו והן בניתוח הנתונים.
דבר שני, היות ואף פעם אי אפשר לדעת מה צופן העתיד רציתי שהבלוג ישב על פלטפורמה של אתר כדי שאם יהיה צורך אוכל להשתמש בו כאתר לכל דבר.
שתי החלטות אלה הובילו אותי להתלבט בין שתי הפלטפורמות הגדולות והמוכרות כיום. WIX וWORDPRESS. הקונספט העומד מאחורי כל פלטפורמה שונה ומכאן גם היתרונות והחסרונות, על ההבדלים בניהן ניתן לקרוא במאמר הזה, מאמר שעושה קצת סדר ומאפשר החלטה בהתאם לצורך שלכם.

הבחירה שלי היתה וורדפרס בעיקר בשביל חופש הפעולה ועל מנת לא להיות כבולה במערכת סגורה עם קוד סגור. המשמעות עבורי היתה גדולה מאוד בטווח הזמן המיידי. כי נאלצתי ללמוד להשתמש במערכת מאפס.
בשלב ראשון לאחר ההחלטה על שימוש בפלטפורמת וורדפרס נדרשתי לקנות שטח אחסון ברשת וכן דומיין.
ישנן חברות רבות בתחום אני אמליץ על שתי חברות מוכרות ואמינות אשר מאפשרות הן רכישה של אחסון האתר והן דומיין אישי לבחירתכם.
העלויות נעות לאתר בסיסי כמה מאות בודדות של שקלים (200-300 ₪ לשנה)
https://il.godaddy.com/en
https://www.bluehost.com/

תוסף אלמנטור אשר ניתן להורדה לוורדפרס, הופך את כל חווית הבנייה והעיצוב לידידותית הרבה יותר. אלמנטור הינו תוסף חינמי אשר עובד על עקרון דומה לוויקס של בחר וגרור תיבות. (קיימת גם אפשרות לשדרג לפרו בעלות של כ-50 דולר ) התוסף מאפשר עבודה מאוד נוחה מהרגע שמבינים את הבסיס.
אבל איך מבינים את הבסיס?

🚀

מקורות מידע
בשלב הזה חזרתי להיות תלמידה, חיפשתי כל דרך אפשרית להבין וללמוד את הפלטפורמה והשימוש בה.

פעלתי בשלושה מישורים:
1. סרטוני הדרכה ובלוגים אשר היוו עבורי מקור ללמידה מעמיקה
כדי להבין את הפלטפורמה והשימוש באלמנטור נעזרתי בסרטון המצוין הבא, הוא בעיקר עזר לי בהבנת השימוש באלמנטור וביכולות של התוסף (המלצה שלי לא להשתמש בתבנית שמציעים בסרטון היות והיא ממש לא גמישה).

שני בלוגים נוספים שעזרו לי בבחירת התוספים וכן חידדו לי יותר את מהות העבודה עם וורדפרס נמצאים כאן וכאן

2. קבוצות פייסבוק בתחום
תמיד טוב להיות חלק מקבוצה מקצועית כשנכנסים לתחום פחות מוכר, ובעיקר הן מקור טוב לשאלות קונקרטיות. שתי קבוצות שנעזרתי בהן לאורך הדרך הן:
וורדפרס – הקבוצה החדשה
ויש קבוצה נוספת בשם וורדפרס | קהילת אלמנטור

3. עזרה של החברים מהתחום
 "איזה כיף שיש המון חברים.." כן, זה שיר של שרית חדד, אבל הוא קולע כאן בדיוק לנקודה. אין כמו חברים באופן כללי, ובפרט חברים שמבינים מקצועית את התחום ויכולים לעזור לנו לפתור בעיות שבשני הסעיפים הקודמים לא הצלחנו לפתור.

במקרה שלי הכי כיף לי שיש לי את אנה גלפמן, היא בעלים של חברת שיווק דיגיטלי ובמקרה גם חברה שלי, ככה שיכולתי להטריד אותה מידי פעם בשאלות וקיבלתי מענה חם ואוהב. זו הזדמנות להגיד לך תודה אנה.

היבט אחרון ולא פחות חשוב
התוכן – תוכן הוא המלך.
כדי שאתר יצליח הוא חייב תוכן, ולא סתם תוכן אלא תוכן טוב.
גם כאן הסתכלתי על התוכן בשלוש רמות:
אסטרטגיית התוכן
בהמשך לשלב על איפיון האתר, בשלב התוכן חשוב לעצור ולחשוב איזה תוכן תרצו להכניס לאתר. האם רק מידע אינפורמטיבי על העסק, האם בלוג ואם בלוג איזה בלוג מה תהיה האג'נדה שלו, מה יגרום לאנשים ולחזור ולקרוא את התוכן.
מומלץ מאוד להכין חומרים מראש, אבל גם אם לא אז כדאי לנסות לשלב את הכתיבה תוך כדי בניית האתר.
אני יכולה להגיד לכם באופן אישי וגם מהרבה מכרים שעמוד האודות הוא אחד העמודים הקשים לכתיבה אשר גוזל הרבה זמן מחשבה. קחו זאת בחשבון מראש ופנו לזה זמן.
תנו לחברים ומשפחה לעשות הגהה על התכנים, לא תרצו שעל בסיס טעויות כתיב ישפטו אתכם באתר, כי אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני.
תמונות
איזה תמונות תרצו להכניס לאתר?
שלכם או אוירה?
מקצועיות או ספונטניות?
יש לכם את התמונות בשלוף?
תפתחו לעצמכם תיקייה במחשב עם כל החומרים שצפויים לעלות לאתר, כדי שברגע שתצטרכו להעלות אותם לאתר הכל יהיה מסודר ונח. ובעיקר מהיר.

מיקרו קופי
בשלבי בניית התוכן הסופי מומלץ מאוד להתייחס גם למיקרו קופי באתר. אני אישית מאוד מתחברת לעולם של מילים וקניתי את הספר של כנרת יפרת מיקרו קופי: המדריך המלא. מומלץ בחום רב.
אבל מה זה בכלל מיקרו קופי?
ציטוט מתוך האתר של כנרת יפרח:
"מיקרו-קופי הוא המילים במוצרים דיגיטליים הקשורות ישירות לפעולה של המשתמשים: ההנעה שלפני הפעולה, ההנחיות המלוות את הפעולה, והתגובות שאחרי הפעולה. למשל, כפתורים, הסברים קצרים, הודעות שגיאה, הודעות אישור, מה שכתוב ליד השדות ובתוכם ועוד.

מטרתו של המיקרו-קופי היא להניע לפעולה, להנחות, לרגש כשצריך, להסיר חסמים שמעכבים את ביצוע הפעולה, לשפר את השמישות ואת ההמרות, ולפעמים גם להצחיק. הוא מחבר את המשתמשים למותג (engagement), מעשיר את החוויה ופותר חיכוכים עוד לפני שקרו"

גם כאן, אם תחליטו שלא לקרוא חומר מקצועי בנושא, נסו לשוטט באתרים אחרים ולראות מה תופס לכם את העין ומתאים למה שתרצו לשדר באתר שלכם.

זהו בעצם, חווית בניית הבלוג היתה עבורי מאתגרת וכייפית אך גם מתסכלת וגוזלת זמן. אבל בשורה התחתונה אני ממש שמחה שעשיתי זאת לגמרי לבד ואפילו יצא דיי נחמד בסוף.

מוזמנים לשתף בחוויות ולשאול שאלות
מיה

אודות מיה בלבן

מיה בלבן
חולמת חלומות ומגשימה אותם. מייסדת ושותפה במיזם israelibox www.israelibox.co

אולי יעניין אותך גם

איך להשתמש ב Canva כדי ליצר בעצמכם תוכן ויזואלי מעולה לרשתות החברתיות

האינטרנט הוא מדיום חזותי. כולנו מבצעים החלטות על סמך המראה של האתרים וערוצי המדיה החברתית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *