7 טיפים סופר חשובים לשיפור יחס ההמרה בחנות איקומרס

נתחיל בסיפור מעניין על סטיב ג'ובס:

מייק אוונג'ליסט עדיין זוכר את אחת הפגישות הראשונות שלו עם ג'ובס. זה התרחש בחדר הישיבות של אפל בתחילת שנת 2000, מייק עמד בראש הצוות המופקד על פיתוח צורב ה- DVD שאפל תכננה להוציא במחשבי מקינטוש מתקדמים.

"היו לנו בערך שלושה שבועות להתכונן", אמר אוונגליסט. הוא ועובד נוסף יצאו לעבודה ויצרו מוקאפים יפהפיים המתארים את הממשק המושלם לתוכנת הצריבה החדשה. ביום שנקבע התכנסו מייק ושאר הצוות בחדר הישיבות. הביאו עימם עמודים על גבי עמודים של צילומי מסך של אב הטיפוס המציגים את חלונות התוכנה החדשה ואת אפשרויות התפריט, יחד עם פסקאות של תיעוד המתארות כיצד האפליקציה תעבוד.

"ואז סטיב נכנס", נזכר מייק. "הוא לא מסתכל על אף אחד מהניירות שלנו. הוא מרים טוש וניגש ללוח הלבן בחדר הישיבות. הוא מצייר מלבן. "הנה האפליקציה החדשה", הוא אומר: "יש חלון אחד. אחרי שגוררים את הקובץ לחלון לוחצים על הכפתור שאומר צריבה. זהו זה. זה מה שאנחנו הולכים לעשות".

ומה הקשר לאתרי איקומרס? טוב ששאלתם. סטיב ג'ובס אפיין את האתר בעזרת ריבוע וכפתור. גוררים את הקובץ לריבוע ולוחצים על הכפתור. כמו שהצורב של אפל אפשר צריבת קבצים בלחיצת במינימום מאמץ של כפתור אחת, גם אתר איקומרס צריך לאפשר רכישה במינימום מאמץ. שניים -שלושה קליקים והגולש כבר הוסיף את המוצר לעגלה, עמוד צקאאוט נקי, נטול הסחות ומינימום שדות לאפשר רכישה קלה ומהירה.

להלן 6 טיפים שמניסיוני עוזרים מאוד לשיפור יחסי ההמרה בחנויות איקומרס:

 1. אמצעי תשלום מגוונים.

מדוע יש הרבה אמצעי תשלום אם רוב הלקוחות יש כרטיסי אשראי?
התשובה היא מאוד פשוטה, כי לכל אמצעי תשלום יש את הקהל שלו. חלק מהגולשים מזינים פרטי אשראי ללא כל חשש, יש גולשים המשתמשים רק בפייפאל, לחלק מהגולשים יש חשבון אמזון ומשלמים הכל דרך אמזון Pay/גוגל Pay/אלי Pay/ אפל Pay ויש עוד, למשל העברה בנקאית (לא מומלץ), escrow ואף מזומן עם המסירה.

ככל שהגולש יפגוש באמצעי תשלום נוח ומוכר, הסיכוי לעסקה גבוה יותר. הציעו אמצעי תשלום מגוונים באתר כאשר המינימום הוא שניים, ההמלצה היא בין שלושה לחמישה אמצעי תשלום.

2. תפריטי ניווט

 • מומלץ כי תפריט הניווט יהיה בנוי בצורה היררכית עד לדרגה שלישית וזהו וגם אז עדיף פחות דרגות היררכיה אלא אם לאתר יש אלפי פריטים במינימום.
 • פילטרים בעמוד הקטגוריה הם מזמן MUST HAVE לעמודי קטגוריה עם יותר מעמוד אחד.
 • עשו טובה, השתמשו באייקונים מוכרים ואוניברסליים (מעטפה/טלפון לצור קשר, עגלת קניות עבור הוספה לעגלה, כרטיס אשראי לתשלום…), אייקונים לא ברורים הם אייקונים שלא יקבלו קליקים.
 • לינקים צריכים לשנות מראה כאשר מרחפים מעליהם (שינוי צבע/הוספת קו תחתון/הדגשה)
 • הHeader  של האתר יחד עם התפריט הראשי צריך להיות סטיקי (נשאר צמוד לחלק העליון של המסך בעת גלילה בעמוד).
 • הלוגו צריך להיות קליקבילי ולהפנות לעמוד הבית.

אתר המאפשר רכישה במינימום מאמץ יאפשר לגולש לנווט באתר ולאתר את המוצר המבוקש במהירות.

3. חיפוש באתר

החיפוש באתרי איקומרס משפר את יחס ההמרה באופן משמעותי. גולשים המחפשים באתר נמצאים בשלב מתקדם של המשפך המכירתי ובעלי אינגייג'מנט גבוה. אפשרו להם לחפש בנחת

 • תנו לכלי החיפוש את הכבוד הראוי, הציגו אותו בגאון וזכרו שאנשים מעדיפים לכתוב ynet בגוגל ולהקליק על התוצאה הראשונה מאשר להקליד ynet.co.il מהסיבה שאנחנו אוהבים שעושים את העבודה בשבילנו. יש כלי חיפוש- תנו לגולשים לחפש!
 • סדר הצגת התוצאות חשוב. או שהתוצאות ממוינות לפי רלוונטית או שאתם נותנים לגולש לבחור את סדר המיון. לא סביר להציג מיון מהמחיר הזול ליקר כאשר אין אפשרות לשנות את המיון. סדר רלוונטי יכול להיות מיון לפי כמות מכירות או שימוש בכלי חכם המנסה להבין את כוונת המשתמש למשל לקוח חוזר שרכש מספר פעמים מוצר מסוים ומחפש מילת מפתח-  כדאי להציג לו את המוצר שרכש במעלה תוצאות החיפוש.
 • מנוע החיפוש צריך להבין שגיאות כתיב וכתיבה באנגלית במקום בעברית.
 • השתמשו בקופי פשוט ומניע לפעולה סביב כלי החיפוש.

4. עמוד מוצר

מטרת עמוד המוצר היא לגרום לגולש להוסיף את המוצר לעגלה ולהשלים את העסקה. פנו לכמה שיותר גולשים באמצעות הצגת תוכן מכמה סוגים. יש אנשים שהכי מדבר אליהם תמונות סטודיו וגם תמונות המציגות את השימוש במוצר, יש אנשים שצריכים לראות בווידאו איך משתמשים במוצר, יש אנשים שאוהבים לקרוא ולדקדק באותיות ויש אנשים שמספיק להם לקרוא חוות דעת ויאללה קדימה. עמוד מוצר שלא מציג חוות דעת מאבד את הגולשים שפשוט חייבים הוכחה חברתית וככל הנראה חלק מהגולשים הללו יחפשו חוות דעת על המוצר בגוגל וימשיכו וירכשו מאתר שכן מציג חוות דעת בעמוד המוצר. ככלל – אם זה טוב לאמזון ואליאקספרס וניתן ליישום באתר שלכם במשאבים העומדים לרשותכם- יישמו.

5. עמוד ה Checkout

כל מסיח בעמוד זה משמעותו ירידה ביחס ההמרה, על העמוד להיות מאוד קונקרטי ונקי ממסיחים.

 • מעטו ככל הניתן בלינקים יוצאים ואם חייבים אז חלילה לא לפתוח באותו החלון ולהוציא את המשתמש מהעמוד אלא פתיחה בחלון חדש (למשל תקנון).
 • עמוד Checkout יחיד עדיף. אם יש כמה עמודים או "שלבים" אז מומלץ להוסיף ויזואליזציה בדמות סרגל התקדמות על מנת שהגולש יוכל לראות את השלבים ובאיזה שלב הוא נמצא.

6. אמינות

בואו נדבר על אמינות, האייקונים שלקחתם מגוגל של פייפאל וויזה לא משדרים אמינות-  הם רק מעבירים את המסר שניתן לשלם באמצעות פייפאל וויזה כמו בכל האתרים עלי אדמות.

אמינות באיקומרס זה מושג חלקלק, כל גולש תופס אמינות בצורה שונה. לאחד זה אומר שהמוצר יגיע מהר, לשני זה אומר שהשירות לקוחות יענו לו לכשיצטרך ולשלישי זה אומר שהחברה תעמוד מאחורי ההבטחה ל"אחריות לכל החיים".

ככול שאתם קטנים יותר, כך חשיבות האמינות שלכם גבוהה יותר. הרי הסיכון ברכישה באתר של סופר-פארם או רמי לוי הוא נמוך מאוד.

 • הציגו עמוד צור קשר עם פרטי העסק – ככל שיש יותר פרטים כך רמת האמינות עולה. כתובת, מייל, טלפון, שעות פעילות.
 • פרטו בעמוד אודות על החברה – שנת הקמה/ מי המנהלים / מה הסיפור מאחורי החברה/ מה הערכים של החברה. ככול שהפירוט יהיה רב יותר כך רמת האמינות תהיה גבוהה יותר.
 • הציגו את עקרי מדיניות ההחלפות, ההחזרות ומשלוחים באופן ברור ותמציתי בעמוד ייעודי או בראשית תקנון האתר.
 • שילוב חוות דעת אמיתיות באתר משפר את האמינות בצורה משמעותית. מנגד, הגולשים היום מריחים ביקורות מזויפות מקילומטר ואלו מורידות מרמת האמינות בצורה משמעותית.
 • טפחו את פרופילים של העסק ברשתות החברתיות, הראו נוכחות ופעילות. פוסט אחד בשבוע יוצר אמינות. מישהו השקיע, כתב ועומד מאוחרי העמוד.
 • אל תבטיחו הבטחות שאתם לא יכולים לקיים. מהר מאוד הרשת תתמלא בפידבקים לא חיובים עליכם וכל חיפוש של שם העסק יעלה ביקרות שליליות אשר יורידו את רמת האמון ואת יחס ההמרה.

7. הסרת חסמים והתנגדויות

חלק חשוב מכל תהליך מכירה הוא הורדת התנגדויות. ערכו מחקר מול הלקוחות הפוטנציאלים שלכם מה הן התנגדויות הרכישה המשמעותיות ביותר עבורם, חקרו את אתרי המתחרים ורשמו לעצמכם מה הפתרונות שהם מציעים להסרת התנגדויות. לאחר מכן פזרו לאורך מסע הלקוח באתר פיסות תוכן שכל מטרתן היא הורדת התנגדות לרכישה.

 • משלוח חינם דו כיווני.
 • עבור אתרי אופנה ונעליים בפרט – החלפות מידה חינם (הגדילו לעשות XXX אשר לא מחייבים עד 72 שעות מהמסירה על מנת שתוכלו למדוד ולהחזיר במקרה הצורך ללא חיוב).
 • חלון זמן להחזרות והחלפות ארוך- 30 ימים במקום 14 ימים כקבוע בחוק.

אשמח לשמוע אם המאמר עזר לכם

אודות Ofir Amsalem

Ofir Amsalem
מנהל האיקומרס וחבר הנהלה של חברת שורש, איש איקומרס ודיגיטל עם נסיון רב בניהול האלמנטים של פעילות איקומרס: ניהול פיננסי, ניהול שיווק ופרסום, ניהול טכני של ערוצי המכירה וניהול ותפעולי. לינק לאתר ויצירת קשר https://ofiramsalem.co.il

אולי יעניין אותך גם

איך להשתמש ב Canva כדי ליצר בעצמכם תוכן ויזואלי מעולה לרשתות החברתיות

האינטרנט הוא מדיום חזותי. כולנו מבצעים החלטות על סמך המראה של האתרים וערוצי המדיה החברתית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *