מהו התהליך הנכון לבניית מותג?

כולם מדברים על ה .BRAND המותג. מה זה מותג? איך בונים מותג בסביבה תחרותית, כזה שיצליח לשרוד לאורך שנים? בעולם של היום הכול הפך להיות תחרותי ואתם חייבים לבלוט ולהיות ייחודיים. המותג שלכם הוא בעצם הנכס החשוב ביותר שלכם ועל כן חובה עליכם להכיר את המותג לעומק, להבין מהן החוזקות שלו, מהן החולשות שלו ומה יגרום ללקוחות לייצר נאמנות למותג שלכם ולחזור לקנות מכם שוב לאורך זמן. בבניית תקציב שיווק ופרסום העסק, התקציב של בניית המותג ותחזוקתו חייב להיות חלק בלתי נפרד מכך. להלן 7 נקודות שהן בבחינת MUST כאשר בונים מותג ומתחזקים אותו:

  1. הכר את המותג- מה הם הערכים שלו? מה אתה מוכר? חשוב שתכיר את המותג שלך, מהם הערכים של המותג שלך, איזו תחושה אתה רוצה לגרום ללקוח שלך להרגיש כשאתה מנגיש לו את המותג. אל תתפרס על מיליון תחומים. תתמרכז על מנת שהלקוח יבין מי אתה ומה אתה מוכר לו. כאשר אני מדברת על ערך כוונתי היא האם אתה מבטיח להיות הזול ביותר? הזמין ביותר? בעל השירות הטוב ביותר? לדוגמא- רמי לוי מתחייב להיות בעל סל הקניות הזול במדינה. בזק מתחייבים שתמיד תרגיש בבית. אלו הערכים שמוטמעים ב DNA של המותג וכך הם מתוקשרים גם פנימה בתוך העסק וגם החוצה לקהל הרחב.
  2. מיהו קהל היעד שלך? תכיר את הקהל שלך. אתה אף פעם לא יכול לפנות לכולם. האוכלוסייה מורכבת מקהלים שונים, רבדים שונים ובמצב סוציו-אקונומי שונה. חשוב לבצע חשיבה עמוקה למי אתה פונה. מי הלקוח שאתה רוצה שיקנה ממך בסופו של דבר את המוצר. מהם השיקולים שלו בקניית המוצר? על מה הוא חושב? איך הוא חי את חייו? חשוב מאד לחקור ולאפיין את הלקוח הפוטנציאלי לפרטי פרטים כי רק כך תוכל להבין איך אתה פונה אליו כמותג מפרסם.
  3. מי הם המתחרים שלך? אחד הצעדים הראשונים בניית המותג הוא מחקר מתחרים. יש להבין מי הם, מה הם מתקשרים ומוכרים, מי הוא קהל הלקוחות שלהם, היכן הם מוכרים, אילו מוצרים, באילו מחירים, מהי ההבטחה המותגית שלהם. ככל שתכיר את המתחרים שלך לעומק כך תוכל לייצר בידול משמעותי יותר למותג שלך. 
  4. שירות לקוחות- תקשיב ללקוחות שלך. תמיד. בסופו של יום לקוח מרוצה הוא לב ליבו של כל עסק פועם ומצליח. עסק לא יוכל להצליח ללא לקוחות חוזרים ונאמנים. אף אחד לא רוצה להשקיע כסף בהרכשת לקוח ולייצר "סטוץ", אינטראקציה חד פעמית, עמו בסופו של דבר. חשוב שתקבל פידבק מהלקוחות שלך לגבי המוצרים שאתה משווק על מנת שתמיד תוכל להשתפר למענם. ישנם מספר רב של ערוצי הדברות עם הלקוחות- עמוד הפייסבוק שלך, סקרים, SMSים שעליהם הם יכולים להשיב ועוד.  
  5. הכר את הטרנדים ואת תנודות השוק של התחום שלך- חשוב תמיד להסתכל גם החוצה. זה לא רק התפקיד של מנהל הפיתוח העסקי, אלא גם שלך כבעלים של העסק. שמור תמיד על ראש פתוח, חקור מה קורה בעולם בתחום שבו אתה עוסק, אסוף מידע עסקי על חברות שדומות לשלך בעולם ולא רק בארץ. אמץ טרנדים שעבדו בצורה מוכחת במקומות אחרים ועשויים להתאים לישראל. ייצר תמיד תכנית מגירה ל 5 השנים הקרובות המפרטת איך אתה רוצה שהעסק שלך יראה ולאן יתפתח. 
  6. פתח שפה מותגית אחידה ושפה עיצובית אחידה – אל תבלבל את הלקוח. חשוב מאד שתקפיד על שפה מותגית אחידה שבה כלל הארגון מדבר גם פנימה וגם החוצה וכן שפה עיצובית אחידה. רוח המותג, הערכים שלו, המסרים שלו, העיצוב, הלוגו, הצבעוניות, כלל השפה שלו בכל מקום בו אתה מפרסם, מיחצן ומדברר אותו חייבים להישאר אחידים על מנת לא לבלבל את הצרכן. תמיד הקפד שכל העובדים בארגון החל ממך ועד לאחרון העובדים יודע לספר את הסיפור של המותג וליחצן אותו כפי שבנית אותו כי כל העובדים הם השגרירים שלך.
  7. פרסם את המותג – ללא פרסום מותג לא יכול להבנות. חובה על המותג לפרסם בערוצי מדיה רלוונטיים לו. הכר את הקהל שלך והבן היכן הוא נמצא (טלוויזיה, עיתונות, שילוט, דיגיטל וכיו"ב). חשוב להבין שמותג לא ניתן לבנות בפלטפורמה אחת מכל אלה מכיוון שההשפעה הפרסומית נובעת מסינרגיה ושילוב של כלל הפלטפורמות. לדוגמא, כאשר הושק המותג TERMINL X, מותג איקומרס שחי בדיגיטל, הוא הושק באמצעות קמפיין רחב שכלל פריסת TV חכמה, פריסת שילוט חוצות ואוטובוסים ופריסת דיגיטל רחבה מאד. כמו כן, אל תתבסס לעולם רק על פלטפורמות פרפורמנס בבניית מותג (לידים, לידים, לידים) תמיד חשוב לייצר את האיזון בין פרסום המותג לבין הנבת מכירות. אל תתרכז רק בבניית מותג ותחזוקו ומאידך אל תתרכז רק בהנבת לידים למכירות. ייצר איזון בין השנים.  זו נקודה חשובה מאד שיש להעמיק בה ועל כך ארחיב במאמר הבא….   

הכותבת- תימור בר-און, פרסומאית.
בעלים של קודיה – סוכנות בוטיק לפרסום

אודות תימור בר-און

תימור בר-און
תימור בר-און, בעלת ניסיון של למעלה מ 17 שנים בתחום הפרסום ובפרסום הדיגיטלי בפרט. סמנכ"ל הדיגיטל של מדיה קום, חברת המדיה של אדלר חומסקי וסמנכ"ל ושותפה במשרד הפרסום די-סיי בעברה. בעלת משרד פרסום בוטיק בשש השנים האחרונות, קודיה פרסומאים, המתמחה במתן פתרונות 360 חכמים ללקוחות בתחום הנדל"ן, רכב, מזון, קוסמטיקה, אסתטיקה ועוד ...

אולי יעניין אותך גם

איך להשתמש ב Canva כדי ליצר בעצמכם תוכן ויזואלי מעולה לרשתות החברתיות

האינטרנט הוא מדיום חזותי. כולנו מבצעים החלטות על סמך המראה של האתרים וערוצי המדיה החברתית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *