רוצים לצמוח ולשמור על השפיות? גייסו עוזר וירטואלי מהפיליפינים

כל מי שעושה איקומרס תקופה מסויימת, מסתכל קצת ימינה ושמאלה ורואה איך הסלרים שסביבו מתנהלים, יודע שכשהעסק קצת צומח והעבודה מצטברת זה כבר לא ריאלי לעשות את זה לבד.

בשנתיים האחרונות אמזון עברה תהליך מואץ של התמקצעות והכריחה את הסלרים שנשארו בפלטפורמה לעבור אותו יחד איתה. מי שלא הפנים את המציאות החדשה, נפלט.

היום כדי לסחור באמזון צריך לעשות הרבה יותר, וצריך לעשות את זה הרבה יותר טוב.

דוגמאות לא חסר. רוצים? הנה.

תהליך בניית דף מכירה — כשנכנסתי לתחום בתחילת שנת 2016 היה מספיק לשלוח 2-3 תמונות מוצר לקופירייטר על מנת שיכתוב את תוכן דף המכירה, ולשלוח דוגמית מהמוצר לצלם, שיעשה את הקסם שלו וישלח תמונות באיכות גבוהה. לרוב לא נדרשו הנחיות מיוחדות לאף אחד מהם, והתוצאה שמסרו סיפקה את הצורך שלנו והרבה יותר. המוצר מכר.

זה היה ב- 2016. היום תהליך בניית דף מכירה הוא תהליך רב שלבי, שמתבצע רובו אצלנו בעסק.

הוא מתחיל במחקר קהל, כדי להבין מה הלקוח רוצה לראות ולשמוע, ממשיך במחקר מתחרים כדי לזהות ולמדל את רצף התמונות הממיר ביותר (לא להעתיק כמובן), ממשיך במחקר מילות מפתח בכלים טכנולוגים מתקדמים, ולבסוף, כשיש לנו הבנה טובה של איך ייראה דף המכירה הסופי, רק אז אנחנו בונים מצגת מסודרת ושולחים לאנשי המקצוע – לקופירייטר, לצלם, ולגרפיקאי.

אנחנו חייבים להיות בקיאים בפרטים, כי אף אחד מבעלי המקצוע האלה – הקופירייטר, הצלם והגרפיקאי – לא חיים את העסק שלנו, לא מכירים את הקהל שלנו, ולא יודעים לבנות סיפור ויזואלי או טקסטואלי שיתמוך במסר שלנו. באמזון 2016 הם ידעו לעשות את העבודה לבד, באמזון 2020 הם צריכים את ההכוונה שלנו.

ואין דרך להימנע מזה. המתחרים שלכם עושים את זה, הקהל מצפה לזה, הסטנדרטים של אמזון הרבה יותר גבוהים היום מאשר לפני 4 שנים. ואם לא תעבדו בצורה מקצועית? תיפלטו. זה שחור ולבן.

רוצים עוד דוגמא? כמו שאמרתי, לא חסר.

בואו נדבר על עולם הפרסום הממומן בפלטפורמה של אמזון, PPC.

בעבר היה מספיק להעלות קמפיין פרסום אוטומטי ולתת לאמזון לעשות את העבודה שלה. הקמפיינים הידניים היו מאוד בסיסיים ולרוב הצריכו אופטימיזציה דו שבועית פשוטה. לפעמים אפילו את זה לא.

היום הסלרים המתוחכמים מבצעים מחקר מילים שבועי, מפרסמים ישירות בתוך דפי מכירה של מתחרים חדשים (כדי לגנוב להם מכירות), שולטים במיקומים של המודעות, ובקיצור סוחטים מהפלטפורמה הזאת את הטיפות.

אז איך הם מספיקים את הכל? הם בוודאי לא עושים את זה לבד.

התשובה היא שלסלרים המנצחים יש ארגון מסודר, יש סיסטם מתועד, יש תהליכים כתובים, והכי חשוב – יש להם צוות של עובדים שעושים את העבודה מסביב לשעון.

רובם המכריע של העובדים הללו הם ממדינות עולם שלישי, ובפרט מהפיליפינים.

עכשיו תראו,… מדי פעם יוצא לי לעלות לשיחה עם סלר באמזון בתחילת דרכו – מספר מוצרים קטן באוויר, מנהל את העסק מהלפטופ האישי שלו, וכמובן גם מבצע את כל העבודה בעצמו. לרוב הוא ישתף איתי בגילוי לב, ויאמר משהו כמו – 'תראה, ברק… אין לי כרגע כל כך הרבה עבודה בעסק, ובינתיים אני דווקא מסתדר סביר לבד, למה לי לקחת עובד?'

כשעולה נושא העסקת עובדים, הוא לא תמיד מבין למה זה רלוונטי לו בשלב הזה, ובכנות אני מבין אותו. עבור מי שמעולם לא העסיק או אפילו תקשר עם עובד ממדינת עולם שלישי, מדובר בנושא שנמצא מחוץ לאיזור הנוחות. האיקומרס מייצר אתגרים מסביב לשעון, ולא לכל אחד מתחשק להעמיס על עצמו עוד יותר.

ויחד עם זאת, דווקא מי שנמצא בשלבים הראשונים, ויש לו מספיק מרווח זמן ביממה להתנסות בדברים חדשים ולעשות טעויות,… דווקא הוא נמצא בפוזיציה הכי טובה להתחיל להעסיק עובד. אפילו אם לשעתיים ביום, חמישה ימים בשבוע, רק למשימות הפשוטות כמו שירות לקוחות, מחקר מילות מפתח, הזמנת סחורה, חיפוש רעיונות למוצרים חדשים וכו'.

אי אפשר לבנות ארגון מוצלח בלי לבנות צוות מנצח, וכדי להוביל צוות מנצח אתם צריכים לעבור שינוי ולצמוח לתוך התפקיד בעצמכם. ותרשו לי לפרט קצת.

עובדים מוסיפים לנו שעות ליממה.

בערך 16 שעות אנחנו מבלים מהיממה שלנו ערים — נוריד 4 שעות לארוחות, ספורט, התארגנויות, סידורים שונים ולא יודע מה. נשארנו עם 12 שעות.

עכשיו, יד על הלב…

כמה מה- 12 שעות האלו אתם באמת אפקטיביים ומפוקסים?
8 שעות? אולי 6?… אני מהמר שיש ימים שגם פחות.

עובדים הם הדרך שלכם "לרמות את השעון" ולהוסיף שעות ליממה. ככל שיהיו לכם יותר עובדים בעסק, כך ליממה של העסק שלכם יהיו יותר שעות, והיכולת שלכם להשיג את היעדים שלכם מוקדם יותר תשתפר.

עובדים משחררים אותנו מהעבודות השחורות

או כמו שאני אוהב לקרוא להן — משימות שרוצחות לי את החשק לחיות — גם לכם יש כאלה, נכון?

אז מה לדוגמא…

  • לענות על מיילים מלקוחות שנכנסו בלילה.
  • לתייק חשבוניות ולשלוח לרו"ח בסוף החודש.
  • לבדוק באופן יומי שלא התחרבש משהו בליסטים.
  • לעקוב אחרי הבייבוקס, לשלוח איומים להייג'אקרים.
  • לעקוב אחרי רמות מלאי, להזמין סחורה חדשה.
  • ועוד…

וזה לא רק הזמן נטו שהמטלות האלה לוקחות. העבודה הרוטינית הזאת, יום אחרי יום, על הברזלים של העסק גובה מאתנו מחיר מנטלי כבד.

אני לא מכיר אף אחד שהפך ליזם כי הפאשן שלו הוא לענות על מיילים ללקוחות אמזון. שימו את העובד הנכון, בתפקיד הנכון, עם הסיסטם הנכון, ושחררתם את עצמכם מהמטלה הזאת לנצח. פיניתם עוד נתח קטן מהזמן היקר שלכם להתעסק בדברים החשובים באמת – הגשמת החזון שלכם, צמיחה עסקית ואישית.

עובדים הם הדרך לנצח את "קללת האחד"

.כבעלי עסק אתם חייבים להכיר את קללת האחד. קללת האחד היא ההסתמכות על אלמנט יחיד במערכת לביצוע פעולה מסויימת, אשר תפקוד כל המערכת תלוי בה, כך שאם יקרוס האלמנט תקרוס המערכת כולה.

הנה כמה דוגמאות

  • כל ההכנסות בעסק מגיעות ממוצר אחד.
  • כל הטראפיק מגיע ממקור אחד (אמזון, לדוגמא).
  • אתם עובדים עם יצרן אחד בלבד, בלי אלטרנטיבות למקרה ש…

בעל עסק שרוצה ליצור תחושת ביטחון בעסק שלו חייב לזהות איזורים נגועים בקללת האחד, ולפעול בנחישות כדי לחסל אותם.

ולמה זה רלוונטי כאן?

כיוון שאם אתם העובדים היחידים בעסק שלכם, אז כל דבר שקורה לכם משפיע מיד על כל העסק שלכם. עסק ללא עובדים הוא עסק נגוע בקללת האחד עד ליסודות

יצאתם לחופשה, חליתם, המחשב קרס, הפסקת חשמל… אין מי שיאייש את העמדות, יבצע את העבודה, יטפל בשריפות שפורצות, וינווט את העסק שלכם בבטחה ליעדים שלו.

אפילו עובד וירטואלי אחד בעסק, כבר יבטח אתכם מפני חלק גדול מתרחישי האימים האלה — גם אם הוא עדיין לא מעורב בכל, עדיין אפשר להוציא לו הוראות בשעת חירום ולדעת שיש מי שיבצע וידווח לכם סטטוס באופן שוטף.

אי אפשר לעבוד גם בעסק וגם על העסק

זאת נקודה עדינה שלפעמים קשה לתפוס בצורה מלאה עד שצברתם קצת ניסיון מעשי בניהול עובדים.

העובדה היא שלאורך זמן לא תוכלו לחבוש את שני הכובעים ותצטרכו להחליט, האם אתם עובדים בעסק שלכם או עובדים על העסק שלכם.

ניקח דוגמא — אתם שולחים מיילים ללקוחות שלכם, דוחקים בהם להשאיר לכם ביקורת בדף המוצר, אבל התוצאות לא מלהיבות. צריך לאמץ נקודת מבט מעט גבוהה יותר על כל התהליך, להבין למה זה לא עובד, ולחפש מה לשפר.

קשה מאוד לאמץ את נקודת ההשקפה הזאת אם אתם גם אלו שצריכים לכתוב את המיילים, ליצור להם גרפיקה נלווית, להזין אותם לאוטוריספונדר, ולרכז את הנתונים המספריים בגיליון אקסל.

כבני אדם יש לנו מרחב קשב מוגבל — בכל נקודה בזמן הראש שלנו יכול להחזיק מספר מצומצם של אלמנטים בזיכרון לטווח הקצר, על מנת לעבד אותם. יזם צריך לעסוק בבניית הסיסטם, לקבל החלטות לביצוע, ולהשאיר את העבודה בפועל לעובד ביצועיסט שמקבל את השכר שלו בדיוק על זה.

זאת הדרך היחידה לבנות עסק  יוצא דופן. זהו.

אז איך מגייסים עובד בצורה נכונה — את זה אשאיר לפוסט אחר — אבל בנקודה הזאת אני מקווה שסיקרנתי אתכם מספיק כדי לחפור וללמוד את הנושא לעומק.

אם יש לכם  כל שאלה, אתם סתם רוצים להכיר, או לספר לי על עצמכם ועל העסק שלכם ועל האתגרים שאתם מתמודדים איתם אתם תמיד מוזמנים ליצור קשר במייל או בפייסבוק, לספר לי על העסק שלכם.

אשמח לשמוע מכם!

אודות ברק אלמוג

ברק אלמוג
מומחה לסיסטמיזציה של תהליכים אופרטיביים בחנויות אמזון, גיוס והכשרת עובדים פיליפינים והעברת אחריות בצורה נכונה. מייסד SellerFrame - סוכנות אוטונומציה ואאוטסורסינג לחנויות איקומרס. ב- 3 השנים האחרונות סייע למאות סלרים באוטונומציה של תחומי פעילות בחנות, ושחרור זמן פנוי לצמיחה והגדלת הכנסות בעסק.

אולי יעניין אותך גם

למה Etsy ?

Etsy  זירת המסחר לאמנות ועבודות יד אטסי היא המקום לקנות עבודות יד, מוצרי וינטאג' ופרטי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *